Megérkeztek „Fényprogram” megvalósításához szükséges eszközök

logo

 

 

 

 

 

Sikeresen beszereztük azokat az eszközöket, amit az EMMI által támogatott NTP-MTTD-19 pályázat során megvalósítandó műhelymunkához szükségesek.

A tanulók nagy izgalommal vették birtokba a Rapsberry Pi mini számítógépeket, így már önállóan is tudnak ismerkedni, dolgozni ezzel a különleges eszközzel, amivel már a korábbi szakköri munkában megismerhettek és részt vehettek a karácsonyi díszvilágítás programozásában.

A műhelymunka során a tanulók a Raspberry Pi mini számítógép összeállítását, operációs rendszerének jellemzőit, telepítését, programozását ismerik meg. A széleskörű használati lehetőségek közül egy mini ledes kijelző elektronikai szerelését, programozásának lépéseivel fognak találkozni. Várhatóan a mini kijelző párokban való elkészítésével a mini számítógép alapvető használatát megismerik, ezzel lehetővé válik, hogy a Raspberryvel megvalósítható projekteket hozzanak létre akár önállóan is.

Pályázat
NTP-MTTD-19