Fényprogram

logo

 

 

 

 

 

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma a Nemzeti Tehetség Programjában „A matematikai, természettudományos és digitális kompetenciák erősítését szolgáló hazai és határon túli tehetségsegítő programok támogatása” című pályázaton iskolánk 1370000 Ft támogatást nyert a „Fényprogram” megvalósítására.

A műhelymunka célja az informatika, programozás és az esztétika területeinek összefonódásával a Raspberry Pi felhasználási területeibe való bevezetés.

A létrehozandó projekt során a megismert eszköz lehetőségeinek széles felhasználásához nyitunk utat. Okos eszközök összeállítása, programozása válik lehetővé a megszerzett ismeretek alapján.

A pályázat segítségével Rapsberry Pi számítógépeket fogunk vásárolni, melyek használatát lehetőségeit a szakkörös tanulók fogják megismerni. A program részeként a tanulók a karácsonyi ünnepség zenés díszvilágításának programozásában fognak részt venni. Lehetőség nyílik egy tanulmányi útra is, ahol a Csodák Palotájába és az ATV székházba fogunk ellátogatni.

Pályázat
NTP-MTTD-19