Komplex drogprevenciós program a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola és AMI-ban

Az alkohol, a drogok kipróbálása és használata az egyik legnagyobb veszélyforrás, mely a mai fiatalságot fenyegeti. A fiatalok körében egyre inkább elfogadott a tiltott szerek jelenléte, a drogfogyasztással kapcsolatos veszélytudat sokszor nincs meg bennük. Ugyanakkor ott vannak a káros szenvedélyek más formái is: az internet, a facebook túlzott használata, sokszor már kóros mértéke. A II. Rákóczi Ferenc Általános Iskolában ezért komplex program indul ezeknek a problémáknak a megelőzésére, kezelésére. A 7-8. évfolyam számára felvilágosító órákat tartunk, hogy tisztába legyenek a veszélyekkel, tudjanak nemet mondani a kínálásokra. A téma iránt jobban érdeklődők számára heti rendszerességgel klubfoglalkozásokra kerül sor, melyeken játékos formában foglalkozhatnak részletesebben a problémákkal.

A diákokon kívül lesznek foglalkozások az iskola pedagógusai számára is, hogy ők is jobban tisztába legyenek azzal, mit tehetnek a megelőzés érdekében. De nem maradnak ki a szülők sem, számukra előadásokat és személyes tanácsadást szervezünk, ha a családjukban felmerül alkohol- vagy drogprobléma. A tanácsadások helyéről és idejéről minden szülőt értesítünk, illetve tájékozódhatnak, érdeklődhetnek az iskolában.

A program az Emberi Erőforrások Minisztériuma KAB-ME-16-A/B-25780 pályázatának köszönhetően valósul meg.

Kiss József
szociális munkás,
szenvedélybeteg-ellátás szakmai felelős

Pályázat
KAB-ME-16-B