Vendégszoba

Elnöki diskurzus

2017. november 20.

Lopakodva settenkedem az objektum közelében. A feladat emberes, de nem megoldhatatlan. Lépteim akárcsak a pillék, lágyan suhannak a műanyag borításon. Mintha valaki figyelne a függöny mögül. Nem lehet, a titkosszolgálatot már kijátszottam. Meglepő, máris helyben vagyok.

Szellemi oázis

2017. október 24.

Fatmagül, Győzike, Esmeralda, Vad angyal, Fiorella, Alisa, Éjjel-nappal Budapest. Való világ, A fekete özvegy és még sorolhatnám. A sor végtelennek tetsző.  A távoli horizonton túli ködbe vesző.
Rekkenő a hőség.

Megroppanthatatlan sziklafal

2017. október 06.

Nemhiába, ezt már Virág elvtárs is megmondta annak idején. Anno az átkosban. Az élet bizony nem egy habostorta. Mármint nem minden esetben az.

Gyerekcentrikus humorbomba

2017. szeptember 21.

Hát igen. Erre mondják, hogy ilyennek születni kell. Igazi KARAKTER, ebben a formában, csupa nagybetűvel. Zakatoló adrenalintöltet. Olyan jelenség, mely nem terem minden bokorban.

Szívügy-vezető

2017. június 25.

Már egy éve a fedélzeten. A kapitány és hűséges matrózai ennyi ideje hagyták el a kikőtőt és haladnak együtt a közös célok, a megvalósítandó feladatok szigete felé.

Szupertehetség aranyösvényen

2017. június 12.

Már megint kialudtak a fények. Koromsötétség terítette be az égboltot. Labdarúgásunk ismét kómában. Mélyaltatásban.

Elolvadt a fociválogatottunkat az elmúlt hónapokban beborító mézédes cukormáz.

Rocklegenda báránybőrben

2017. május 31.

Általánosságban remek emberismerőnek tartom magam. Büszkén jelenthetem ki, hogy ezen a téren a megérzéseim igen ritkán hagynak cserben.

Teljes élet- négy keréken

2017. május 14.

Ilyen a világon nincs. Állandóan fülig ér a szája. Nevet, viccelődik, mindig van egy-két jó szava az emberhez.

elolvasom »
Akikre büszkék vagyunk (VIDEÓ)

2017. április 27.

Akikre büszkék vagyunk című műsorunkban ezúttal Verdes Lilla - iskolánk egykori mintadiákja - volt a vendégünk, aki az elmúlt években markánsan letette már a névjegyét az élet számos területén.

Az Olümposz tetején

2017. április 10.

Mélyen tisztelt Zeusz Úr! Legyen szíves még három trónszéket kéretni maguk mellé! Poszeidón, Hermész és a többi halhatatlan mellé! Gyorsan, gyorsan, helyet a világbajnokoknak! Ambróziát, nektárt az asztalra!

Sikerre kódolva

2017. március 27.

Teljesen természetes, hogy az ember magasra teszi a lécet. Hogy feszegeti a határait. Az azonban már nem annyira, hogy ezt rendszeresen át is ugorja. Itt azonban ez a helyzet. Benne van a génjeikben.

A modern kori szuperhős

2017. március 08.

Nos, játsszunk el kissé a gondolattal! Milyen hozzávalók szükségesek egy igazi 21. századi szuperhős karakteréhez?

Csiszolatlan gyémántok

2017. február 17.

Napok óta szenzációs hír tartja lázban a világsajtót. Megbízható források szerint néhány tucat hajdú-bihari kutató páratlan természeti kincsekre, valódi gyémántokra bukkant egy hajdúsági településen.

Rendíthetetlen hátország

2017. február 03.

Közvetlenség. Nyitottság. Segítőkészség. Szenvedély. Sokoldalúság.
Talán az első gondolatok, melyek eszembe jutnak róluk. Róluk, akik a frontvonal mögött mindenféle felhajtás nélkül végzik a dolgukat.

Tündérsziget

2017. január 18.

Van egy hely, ahová mindig jóleső érzés lemenni. Egy hely, ahol a megfáradt pedagógust, a finom falatra vágyó diákot, felnőttet és külsős vendéget mindig remek harapnivalók és kedves szavak várják.

elolvasom »
Akikre büszkék vagyunk (VIDEÓ)

2017. január 11.

Néhány héttel ezelőtt nagy megtiszteltetés érte intézményünket: iskolánk vendége volt Tar Dániel és Tar Viktor, egykori kiváló tanulóink, akik jelenleg az Ady Gimnázium hírnevét öregbítik és színészi babérokra törnek.

Iskolák szerepe a 21.században, karácsonyi hangolódás

2016. december 22.

Aktuális műsorunk témái: 1. Az iskolák szerepe napjainkban, milyen a jó iskola? 2. A karácsony ünnepének jelentősége..

Páratlan páros

2016. december 15.

Interjú Sándorné Sas Ildikó és Oroszné Győri Magdolna igazgatóhelyettesekkel.

elolvasom »
Gyereknek lenni a mai digitális világban

2016. december 06.

Aktuális műsorunk témái: 1. Gyereknek lenni ma és néhány évtizeddel korábban, 2. Digitális világ, Facebook és a média hatása a gyerekekre.

elolvasom »
Család, munka és a sport bűvöletében

2016. november 29.

Interjú Bujdosó Tibor igazgató úrral.