T Á N C H Á Z

2018. december 18. Megosztás Facebook-on T Á N C H Á Z

Az adventi ünnepek alkalmából a művészeti tagozat kedves gesztusa volt a Táncház szervezése, ami már másodjára került megrendezésre.

Jó hangulatot teremtve az iskola népi zenekara húzta a talpalávalót, Orsi néni a kör közepén állva koordinálta a táncos (és a kevésbé táncos) lábú gyerekeket. Meg kell szokni a „kettőt jobbra, kettőt balra” lépéseket, no és az ütemeket sem árt betartani, hogy minél élvezetesebb, gördülékenyebb legyen az örömtánc.
A csujogatás nagy derültséget keltett, és valóban

„Kicsi volt nekünk ez a ház,
Majdnem kirúgtuk az oldalát.”

A mesére és a dal tanulására is sor került, amelyik gyerek odafigyelt, kellemes élményben volt része.

Köszönjük ezt a kezdeményezést, és hogy mindenkinek öröm legyen a közösségi délután, máskor is várjuk a meghívást, hátha az eddig „petrezselymet áruló” résztvevőknek is kedve támad táncra perdülni.

A cikket írta:

Márkusné Lévai Eszter