Online szövegértési verseny III.

2018. január 08. Online szövegértési verseny III.

Nevezz be iskolánk online szövegértési vetélkedőjére! A vetélkedőn való részvételt 5-8. évfolyamon tanulóknak ajánljuk.

A feladatokat népszerű regények részleteiből állítjuk össze. A tanév folyamán 7 feladatsort kell megoldani, amelyek mindegyike 20 db feladatból áll.

A feladatsorok mindegyike online automatikus javítással kiértékelhető feladatokból áll, melyet a jelentkezők önállóan oldanak meg.

Hogy miért érdemes nevezni?
smiley Izgalmas és igényes kortárs művek.    smiley Az olvasás élménye.
smiley Gyorsan, online kitölthető tesztek.        smiley Online eredménytábla.
smiley Kikapcsolódás közben a szövegértés, értő olvasás fejlesztése.
smileyMinimum egy, esetleg több ötös érdemjegy magyar nyelv és irodalom tantárgyból (szaktanártól függően).
smileyÉv végi jutalom a 7 feladatsor kitöltői közül annak az első három diáknak, akik összesítve a legtöbb pontot szerzik.

A harmadik forduló feladatlapjának kitöltését 2017. december 18-tól lehet kezdeni, egészen 2018. január 18-ig. Előzetes regisztráció nincs, a vetélkedőre a feladatsor teljesítésével lehet jelentkezni. Azok a diákok is részt vehetnek, akik a korábbi fordulókat nem tudták teljesíteni, hiszen a verseny végén az összesített pontszám számít.
A verseny harmadik fordulójának szövege:
Charles Dickens: Karácsonyi ének (pdf)

A szöveghez tartozó feladatlap az alábbi linken érhető el:

Online szövegértési verseny 2. forduló – eredmények

Gratulálunk az eddigi eredményekhez, és további jó munkát kívánunk!

A cikket írta:

Dr. Szabóné Kozma Zsuzsa