Érték, ami körülvesz – Parlagi templomrom

2018. október 08.

A második nagyobb programunk már külső helyszínre viszi tanulóinkat. Iskolabuszunk így nemcsak az úszásoktatást szolgálja, hanem a gyerekek turizmusában is fontos szerepet tölt be.

Érték, ami körülvesz - Hajdúsámson környékének élővilága

2018. október 08.

Elérkezett az első előadássorozat befejezése. A 4. és 5. alkalommal is sok értékes adattal bővült a tanulók ismerete, melyek remélhetőleg arra hívják fel a figyelmet, hogy érdemes a mi tájegységünkön is nyitott szemmel járni.

Benedek Elek emlékére rendezett verseny

2018. október 04.

Benedek Elek nagy meseírónk születésének évfordulóján az egész ország tiszteleg valamilyen rendezvénnyel. A mi iskolánk is minden esztendőben bekapcsolódik ebbe a programsorozatba.
Ebben az évben a 3-4. évfolyamosok részére rendeztük meg az első könyvtári mesetotó versenyünket.

Októberi jeles napok

2018. október 04.

Október hónapunk neve a római naptár emlékét őrzi, melyben a nyolcadik helyen állt. Octo = nyolcadik.
A régi székely-magyar naptárban „Magvető hava” elnevezéssel szerepelt. A meteorológusok viszont „Őszhó” megnevezéssel jegyzik.

Érték, ami körülvesz

2018. szeptember 21.

Örömmel számolok be arról Önöknek, hogy ebben az évben bővítettük a könyvtár programjait. Hajdúsámson kulturális, néprajzi és természeti értékeinek megismerése is bekerült a tevékenységeink sorába.

Szeptemberi jeles napok

2018. szeptember 07.

Szeptemberben a természet még a nyári színeiben pompázik. A növény- és állatvilág azonban már a pihenésre készül. Ezért nevezik ezt a hónapot nyárutónak és őszelőnek is. Némelyik fa lombkoronája már sárgul. A költöző madarak is szeptemberben indulnak el hosszú útjukra. Beérnek az őszi termések a mezőkön, a gyümölcsösökben és az erdőkben.

elolvasom »
Újra várunk a könyvtárba!

2018. szeptember 07.

Kedves Kollégák, Kedves Gyerekek!
Szeretettel köszöntelek Benneteket ebben a tanévben is!
A könyvtár polcain sorakozó könyvek már várnak rátok. Sok új és érdekes olvasmány hívogat be benneteket szeptembertől június elejéig.

A májusi nyereményjáték győztesei

2018. május 24.

Örömmel tudatom veletek, hogy az év utolsó képrejtvényfejtő játék, a „szólások-közmondások rejtvényfejtő verseny” második fordulójának eredménye megszületett.

Könyvajánló

2018. május 22.

"Ha elolvasol egy könyvet, legfeljebb azt kockáztatod, hogy többet tudsz meg a világról."

Májusi jeles napok

2018. május 02.

Május az egyik legszebb hónap, ígéret havának is nevezzük. Végre kizöldülnek a fák, a bokrok, virágoktól szivárványszínű és illatos az erdő, mező. A madarak közül egyre többen raknak fészket. Ez a hónap már a nyár ígéretével hívogat bennünket.

elolvasom »
A könyvtári nyereményjáték győztesei áprilisban

2018. május 02.

Elérkezett a „szólások-közmondások rejtvényfejtő verseny” első fordulójának a legizgalmasabb része. Kisorsoltuk a nyerteseket.

Április

2018. március 27.

Az április igazi tavaszi hónap. Kizöldülnek a fák, lombjuk alatt színpompás tavaszi virágok nyílnak. Színessé válik a táj, újra benépesülnek az erdők, mezők. A jó idő minket is kicsalogat a szabadba, valamint mostantól indul Könyvtár és nyereményjáték címmel egy fejtörő játék.

Helytörténeti foglalkoztató füzetek

2018. március 01.

Örömmel értesítek mindenkit, hogy a Helytörténeti foglalkoztató füzetek az érdeklődők számára elérhető lett. A honlapunkon az „Iskolai élet” menüponton belül az „Iskolai könyvtár” címre kattintva megjelenik az egész kiadvány.

elolvasom »
Kedves Kollégák és 4. osztályosok!

2018. február 28.

Közeledik a Rákóczi-hét, mely minden évben izgalmas sporteseményekkel, és nagyon jó programokkal vár benneteket.

Könyvtári teendőink bemutatása

2018. február 09.

Az iskolai könyvtárat 2017. szeptember elsején vettem át azzal a megbízással, hogy az egész állományt tegyem rendbe, s induljon be iskolánkban is az olvasóvá nevelés.

elolvasom »
Az iskolai könyvtár állományának felvételére szolgáló program

2018. február 09.

Útmutató az iskolai könyvtár állományának felvételére szolgáló program használatához