A Rákóczi-hetet záróünnepséggel fejeztük be

Névadónk, II. Rákóczi Ferenc születésnapja március 27-én volt. Ennek megünneplésére Rákóczi-hetet tartottunk. Rajzpályázat, sport-és tanulmányi versenyek várták az alsós tanulókat, amiknek eredményhirdetése iskolagyűlésen történt meg. Az ünnepi hetünk méltó befejezése volt a Rákóczi záróünnepség, amin minden osztály öt fővel képviseltette magát.

Az ünnepség háziasszonya Földvári Istvánné igazgatóhelyettes asszony volt, Bujdosó Tibor igazgató úr beszámolt a hét programjairól, Nábrádi Mihály igazgató helyettes úr pedig Rákóczi életébe engedett bepillantást. Majd Illés Imre tanár úr klarinéton játszott szép, ideillő dallamokat a közönségnek.

Az iskolagyűlésen és a záróünnepségen is megtekinthettünk egy nagyszerű színpadi produkciót, amelyet a harmadikos gyerekek előadásában láthattunk. Az előadást Nagy Krisztina tanító néni álmodta meg, és ő maga írta meg a szöveget és a forgatókönyvet is. Az előadásból Rákóczi életébe láthattunk bele, amikor bebörtönözték, és felesége segítségével tudott megszökni a börtönéből, majd a kuruc seregek élére állt. A műsor betanításában Nagy Krisztina néni mellett Félegyházi Zsuzsa néni és Regeléné Jámbor Andrea néni vett részt, míg a dalok betanításában és gyakorlásában Hajduné Hőgye Zsófia tanár néni végzett eredményes munkát. A harmadikos évfolyam többi pedagógusa is teljes szívvel besegített a munkába., közülük is nagy részt vállalt a munkából Uzsoki Georgina néni. A gyerekek csodálatos beleéléssel, érdekfeszítően játszották a szerepüket. Az énekesek szépen énekelték a különleges dalaikat a citeramuzsika kíséretében. Dicséret illeti a szereplő gyerekeket, a betanító pedagógusokat, valamint a csodálatos dekoráció, és jelmezek készítőit.

Ebben az évben a Rákóczi-díjat György Csaba úr kapta, aki korábban iskolánk dolgozójaként a gimnázium épületét tervezte, és a munkálatokat felügyelte. Valamint iskolánk modernizálásában oroszlánrészt vállalt. A díjat Oroszné Győri Magdolna igazgatóhelyettes asszony adta át.

Az ünnepségen hallhattunk II. Rákóczi Ferenc életéről ismereteket, majd a városi intézmények, csoportok képviselői, valamint a diákönkormányzat is megkoszorúzták névadónk szobrát és emléktábláját. A műsor zárásaként egy szép zeneszámot hallhattunk. Hajduné Hőgye Zsófia tanár néni és egyik tanítványa, Hajdu Krisztián citerázott, őket pedig kísérte Jakubecz Sándor igazgatóhelyettes úr és Hajdu Sándor tanár úr. Különleges zenéjüket nagy tapssal jutalmazta a közönség.

Nagyon örülünk, hogy ebben az évben sikerült magas színvonalon megvalósítani a Rákóczi-rendezvényeinket.

  • Hajdu-Horváth Emese