Megérkeztek „Virtuális világ” pályázat első eszközei

logó

Sikeresen beszereztük azokat az eszközöket, amit az EMMI által támogatott NTP-TFJ-19 pályázatban elnyert támogatásból vásárolhattunk.

A tanulók nagy izgalommal vették birtokba a VR szemüveget, hiszen ez az eszköz rengeteg izgalmas lehetőséget nyújt a tanulásra, szórakozásra. Az első csoportok virtuális földrajzórán a naprendszer bolygóival ismerkedtek. Az élmény kivételes, hiszen a szemüveg segítségével a bolygók közötti utazás részeseinek érezhették magukat.

A 3D nyomtatót is beüzemeltük. Informatikaórán és szakkörön ismerkedtek a tanulók az eszköz működésével. Néhány apró tárgy nyomtatásán keresztül mutattuk be a nyomtatót, végig izgalommal figyelték az egyes darabok elkészültét. Ajándékba egy-egy nyomtatott emoji kulcstartót vihettek haza az érdeklődők.

Pályázat
NTP-TFJ-19